Національний Еколого-Натуралістичний Центр учнівської молоді України, в місті Київ

Першого червня, з нагоди свята всіх дітей, у НЕНЦ відбулась яскрава подія. Імпровізовані дитячі команди із задоволенням змагалися за перемогу у квесті «Країна Юннатія – абетка прав дитини». Але найбільша нагорода дісталась фотографу, який збирав у свій об’єктив веселі посмішки та ширі обличчя.

Якщо ти, був частиною тієї події, обов’язково знайдеш свою світлину.


Конкурс “Еко Техно Україна” відкрив нові імена юних вчених.

Сьогодні в програмі розповімо про створені українськими школярами проєкти й розробки, які вже змінюють світ на краще. А також познайомимося з фіналісткою світового етапу конкурсу екологічних проєктів Оленою Клімовою, випускницею Маріупольського технічного ліцею. Гостя студії: Марія Бородай, кураторка та PR директорка конкурсу ЕкоТехно, ISEF Україна. Телефоном: фіналісти конкурсу Антоніна Шкроб’як, Олена Клімова, Іван Єрьомін. Про наукову підтримку конкурсантів розкажуть біологи Денис Білько та В’ячеслав Пономарчук.

________________________ 📍📍📍Ми у соцмережах: Facebook Українського радіо ➡️ https://www.facebook.com/ukrainianrad… 🎧 Усі подкасти на сайті Українського радіо: ➡️http://ukr.radio/progs.html?channelID… Наш канал ➡️ https://www.youtube.com/channel/UCMEM…#eco#techno#Ukraine#еко#техно#Україна#наука


Переможці Національного онлайн етапу Еко-Техно Україна міжнародного конкурсу ISEF готуються представити країну на всесвітньому віртуальному фіналі в США

Київ, 28 квітня 2021 р. – Фіналісти національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості учнів ISEF (International Science & Engineering Fair) наразі працюються над своїми проектами, щоби гідно представити Україну на міжнародній науковій арені в рамках віртуального фіналу 16-21 травня в США.

Цього року національний етап вперше пройшов онлайн, у зв’язку з пандемією, і в конкурсі взяли участь близько 200 юних вчених. Журі конкурсу – вчені, викладачі, інженери – вибирали найкращі і найбільш перспективні роботи у таких категоріях знань: біологія (науки про рослини, науки про тварин); клітинна та молекулярна біологія; мікробіологія; науки про людину (біомедичні та медичні науки, прикладна медицина, науки про поведінку та соціум); науки про Землю та навколишнє середовище; хімія, біохімія; екологічна інженерія; хімічна інженерія.

Віртуальний захист організував Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ).

5 робіт заслужили на право бути представленими на міжнародному захисті. Також до фіналістів приєдналися переможці у технічних науках, що були визначені на конкурсі на базі фізико-технічного інституту КПІ.

  1. Шкроб´як Антоніна, проект «Отримання трансгенних рослин капусти броколі, що містять ген лейкоцитарного інтерферону альфа-2b», 10 клас, Вишнівська ЗОШ.
  2. Клімова Олена, проект «Виробництво бактеріальної целюлози на основі низьковартісних органічних субстратів», 11 клас, Маріупольський технічний ліцей.
  3. Трач Адам, проект «In silico дослідження потенційної ролі ряду сполук класу N-ацилетаноламінів як інгібіторів Е-протеїну коронавірусу SARS-CoV-2», 11 клас, Спеціалізована школа №89.
  4. Зінькова Валентина, проект «Спеціальні цифрові підписи на основі криптосистеми ПАЙЄ».
  5. Уланов Віктор, проект «Дослідження умов виникнення автоколивань у гідродинамічній системі».

 «Виклик, що кинула всесвітня пандемія багатьом міжнародним подіям витримали не всі, але ISEF виправдав статус самого інноваційного конкурсу для молоді, швидко переорієнтувавши основні процедури відбору проектів та суддівства на дістанційну форму. Не втрачає шансу осучаснення процесів й національний етап що пройшов з використанням відео зв’язку  Microsoft Teams, а церемонія оголошення переможців відбулась віртуально на платформах Facebook та YouTube. Все це сталось завдяки злагодженої співпраці організаторів та підтримки партнерів» – говорить директор конкурсу, Володимир Дмитренко.

Щорічно конкурс активно підтримують представники бізнесу, громадські та наукові організації. Цього року титульними партнерами стали компанії MOYO та «Нова Пошта».

«Ми з задоволенням долучилися до ініціативи, мета якої саме підтримка обдарованої молоді.  Ні для кого не секрет, що за технологіями як наше сьогодення, так і майбутнє. А великий науково-технічний потенціал України визнають і на міжнародному рівні. Звісно ми раді посприяти тому, аби талановиті учні отримали додаткову мотивацію розвиватися, а згодом і працювати над інноваційними проектами на благо усієї країни», – зазначив Генеральний директор мережі MOYO, Валентин Івакін.

Завдяки компанії «Нова пошта» учасники Еко-Техно отримали свої дипломи та призи, знаходячись у різних кутках України.

«Нова пошта – не лише лідер експрес-доставки в Україні, а й справжній корпоративний громадянин. Підтримка та розвиток освітніх проектів є однією із ключових складових стратегії розвитку соціальної відповідальності компанії. Ми стали партнерами ISEF Україна, адже переконані, що вітчизняні молоді науковці – серед найкращих у світі, і, підтримуючи їх, ми робимо внесок у високотехнологічне майбутнє та розвиток науки в Україні», – сказала Лілія Загребельна, Директор з соціальних та іміджевих проектів компанії «Нова пошта».

Також конкурс, вкотре підтримали бренди A4tech, goodram.

Конкурс Еко-Техно Україна офіційно проходить під патронатом Міністерства освіти і науки України.

ISEF – International Science & Engineering Fair – найбільший в світі міжнародний конкурс науково-технічної творчості для школярів, заснований в 1950 році. Щорічно в міжнародному фіналі беруть участь близько 1800 представників з майже 80 країн світу. У складі журі Нобелівські лауреати і вчені зі світовим ім’ям, які обирають кращих в 17 категоріях знань. Учасники борються за призовий фонд близько $ 5 000 000.

Фотографії можна завантажити за посиланням

http://gcp.com.ua/isef/Pictures.zip

Інформація про конкурс:

https://www.facebook.com/EcoTechnoUkraine/ – про Національному конкурсі «Еко-Техно Україна»

https://isef.space – о Міжнародному конкурсі ISEF в України

https://www.societyforscience.org/isef/ – про Міжнародний конкурс ISEF

Контакти:

Марія Бородай

050 6991993

m.boroday@isef.in.ua

Володимир Дмитренко

050 3326305

dmitrenko@isef.in.ua


Невеличкий огляд НЕНЦ

Завдяки нашому партнеру  Promethean, в НЕНЦ є можливість проводити навчальний процес одночасово у двох форматах, офлайн та онлайн.

Викладач в аудиторії, під час свого уроку, однаково легко спілкується з дітлахами що сидять за партами, і з тими хто знаходиться за багато кілометрів від нього.

Ознайомитись із технічними можливостями  Promethean, можна тут